Dračí krev nebo-li Sangre de drago disponuje velkým léčivým potenciálem. Působí proti celé škále infekčních i zánětlivých onemocnění a je velmi účinná i při hojení různých zranění. Je to tmavě červená míza vytékající z tropického stromu Croton lecheri rostoucího v jihoamerické Amazonii.
Respirační a virová onemocnění
Dračí krev velmi dobře funguje při infekcích horních cest dýchací a plic, dále při chřipce, rýmě a nachlazení. Její silný antivirový efekt působí mimo jiné proti adenovirům, retrovirům, herpes virům (opary), EB virům (infekční mononukleóza) a hepatitidě A i B.
Imunitní systém
Dračí krev působí v oblasti imunitního systému a to tak, že stimuluje imunitní reakce. Hlídá, aby fyziologická odpověď imunitního systému na viry a bakterie byla správná, aby se nezvrhla. Potlačuje mimo jiné rozvoj autoimunitních chorob.
Dračí krev dále podporuje celkovou regeneraci organismu, včetně regenerace krevních buněk při anémii a leukémii. Vhodné je také užití dračí krve při únavě a vyčerpání, kdy má schopnost dodat energii.
Analgetický a antirevmatický účinek
V rámci experimentů bylo potvrzeno, že zábaly z dračí krve ulevují od bolesti, svědění, snižují otok a zarudnutí. Tyto zábaly také dokáží zcela zabránit přecitlivělosti na bolest a ulevit od bolesti a svědění po hmyzím štípnutí. Dračí krev se rovněž využívá při bolesti zubů, kdy se aplikuje přímo na postižený zub a jeho okolí. Snižuje také bolesti trojklanného nervu.
Trávicí systém
Dračí krev je velmi účinná při gastritidě, žaludečních a dvanáctníkových vředech, střevních infekcích, zánětech či průjmech způsobených bakteriemi, při Crohnově chorobě. Používá se také s velkým úspěchem na snížení množství Helicobacter pylori v žaludku.
Zranění a kožní obtíže
Zevně se Dračí krev používá při nejrůznějších poraněních jako jsou odřeniny, oděrky, záděry, řezné rány, škrábance, popáleniny, puchýře, štípance a rány po kousnutí nebo bodnutí hmyzem. Dračí krev snižuje svědění a staví krvácení.
Během několika málo sekund po aplikaci pryskyřice zaschne a vytvoří tak na pokožce ochrannou vrstvu. Tato “druhá kůže” vytvoří vhodné podmínky k regeneraci pro poraněnou pokožku pod ní, bez rizika infekce či dalšího odření
Dračí krev dále pomáhá při hojení oparů, aftu, kožních vředů, zánětlivého akné. Působí také velmi pozitivně při potížích v dutině ústní, a to především při různých zánětech hltanu či hrtanu, ale i při paradontóze, krvácivosti dásní nebo zvýšené kazivosti zubů.
Gynekologické obtíže
Dračí krev se v velkým úspěchem používá při léčbě gynekologických herpesů, prekancerózy děložního čípku způsobené HPV viry, ale také při silném menstruačním krvácení, opakovaných cystách na vaječnících nebo gynekologických bakteriálních zánětech.
Není dračí krev jako dračí krev
Na trhu se setkáte s mnoha výrobky stejného názvu. Čím je Dračí krev od firmy Serafin jiná? Kvalitou!
Pryskyřice se získává z amazonského stromu, který roste nepravidelně v džungli. Její sbírání je obtížné a zdlouhavé. Při sběru se nařízne kůra stromu, vyteče pár kapek mízy, která se zachytí, a takto se pokračuje dál. Je to nekonečná práce, která navozuje pokušení smíchat jí s vodou či jinou látkou…Naředěná Dračí krev již ztrácí své skvělé účinky.
Dračí krev Serafin je sbíraná v Ekvádoru zejména v provincii Pastaza, místními komunitami indiánů, a to z volně rostoucích stromů, tedy ne ze sadu, kde se stromy uměle pěstují. Má 100% čistotu a skvělé účinky.
A něco závěrem…
Dračí krev můžete s velkým úspěchem kombinovat s bylinnými čaji, medicinálními houbami i dalšími přírodními produkty. Velmi dobře zapadá do léčebných kůr.
Kontraindikací je trombocytémie, dále těhotenství a kojení.
Studie o jejích účincích najdete zde